چگونه یک طراحی داخلی ارزان داشته باشیم؟


چگونه یک طراحی داخلی ارزان داشته باشیم؟

هزینه های یک طراحی داخلی را تحت کنترل داشته باشید

اولین چیزی که باید در مورد طراحی داخلی بدانیم این است که کوچکترین تغییرات هم شامل هزینه خواهد بود، اما چگونه می توانیم این هزینه ها را برآورد و مدیریت کنیم تا از هزینه های مازاد گزاف جلو گیری کنیم. قبلا هم اشاره کرده بودیم که اولین گام انتخاب یک مشاور مناسب است، سپس شروع فاز طراحی و بعد ورود به مرحله اجرا می باشد.

مدیریت هزینه ها در سه مرحله مشاوره، طراحی و اجرا می تواند انجام شود. در مرحله مشاوره قیمت ها به صورت تقریبی مشخص می شوند، در مرحله طراحی قیمت نهایی قابل برآورد است و در فاز اجزا به هزینه هایی بر می خوریم که نمی توانیم از آنها بگذریم و برای ارتقای کیفیت نهایی همیشه آنها را تقبل می کنیم.

در فاز مشاوره ابتدا فضای کلی بازدید می شود، سپس راهکاره های اولیه پیشنهاد می شود که قیمت حدودی آنها را می توان تخمین زد. اگر طراحی داخلی فقط منوط به تغییرات جزئی در رنگ و کاغذ دیواری اتاق ها و یا تغییر دکوراسیون باشد ، می توان پیشنهاد اولیه مالی را مشخص نمود. ام اگر تغییرات قرار باشد به صورت کلی اتفاق بیوفتد، می بایست در فاز طراحی جزئیات را بررسی نمود و پیشنهاد کامل تری ارائه کرد.

اما باز گردیم به مبحث کلی این مقاله، چگونه هزینه ها را کنترل کنیم؟ ابتدا در مرحله مشاوره تمامی نیازهای خود را مطرح کنید، سپس از مشاور خود بخواهید برای نظرات شما یک برآورد اولیه به صورت طبقه بندی شده ارائه کند. سپس می توانید تصمیم بگیرید آیا بودجه شما برای شروع مناسب است و یا خیر. اگر پاسخ بلی بود می توانید فاز طراحی اولیه را شروع کنید، در این فاز شما می توانید قیمت نهایی را داشته باشید و اگر از بودجه شما بالا تر رفت در انتخاب متریال و یا اجرای قسمتی از طراحی بازنگری کنید.

حال اگر می خواهید فرآیند های بالا با حداقل هزینه انجام شود ، بهتر است خودتان آستین بالا بزنید . البته این بدین معنا نیست که حتما به نتیجه مطلوب از نظر کیفیت و قیمت برسید. چرا که شاید شما از قیمت ها و کیفیت عوامل اجرایی اطلاعات لازم  نداشته باشید. و در آخر هم از نتیجه زیبایی نهایی کار مطمئن نخواهید بود. البته شما می توانید تغییرات کوچگ را خودتان انجام دهید فقط کافیست با یک آدم خوش سلیقه مشورت کنید. مثلا اگر می خواهید پرده ها رو عوض کنید و یا دیوارها را رنگ کنید می توانید خودتان آن را انجام دهید.

با توجه به مطالبی که در بالا اشاره شد به نظر می آید طراحی داخلی ارزان بی دغدغه نخواهد بوذ و واگذاری پروژه به افراد متخصص از نظر کیفیت، زمان و قیمت به صرفه تر است.