دکوراسیون داخلی مغازه


دکوراسیون داخلی مغازه – طراحی و اجرا

بعد از طراحی ویترین مغازه که پل ارتباطی مابین فروشگاه و محیط بیرون است، دکوراسیون داخلی مغازه عامل اصلی در جذب مخاطب، برند سازی و القای حس خوب به مشتری است. دکوراسیون داخلی مغازه شامل قفسه بندی, طراحی سقف (سقف کاذب), دکور مغازه, نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور نقطه ای، نور عریض و …) , چیدمان, سنگ, سرامیک, کاغذ دیواری, ویترین, نقاشی و … است.

دکوراسیون داخلی مغازه یا دکوراسیون فروشگاه شامل دو فاز کلی طراحی و نصب و اجرا است. فاز طراحی بر اساس ابعاد، موقعیت، زمینه فعالیت، نوع محصولات و … صورت می پذیرد. به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک مردانه، می بایست تمامی المان ها و متریال ها به گونه ای طراحی و انتخاب شوند تا مردان با توجه به شخصیت مردانه شان کالاهای خود را راحت تر انتخاب نمایند.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه دکودات شامل:

  • پلان معماری و چیدمان  Auto cad
  • نقشه های اندازه گذاری و جزئیات اجرایی Auto cad
  • نقشه الکتریکال و مکانیکال Auto cad
  • طراحی داخلی سه بعدی  3D MAX
  • طراحی نورپردازی  3D MAX
  • لیست و مقدار متریال مصرفی

فاز اجرا نیز بر اساس و پس از فاز طراحی صورت می گیرد. هزینه و قیمت اجرا پس از انجام طراحی مشخص می شود چرا که پس از این مرحله است که لیست متریال ها، ابعاد دقیق و نوع دکوراسیون مشخص می شوند.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر چیدمان صحیح و مناسب محصولات, بتواند حس خوبی را به مشتریان القا کند که این مقدمه ای برای شروع برند سازی است. برند سازی در دکوراسیون مغازه شامل رنگ سازمانی, نوع چیدمان, دکور مغازه, ویترین مغازه, نحوه نورپردازی, کف، سقف و هر چیزی که برای مشتریان مهم است (دکوراسیون داخلی مغازه) می باشد. به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه باید تم, رنگ, چیدمان, نوع سرامیک کف، نور پردازی و تمامی المان ها به گونه ای طراحی شوند که برای خانم ها جذابتر از آقایان باشد.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی رستوران

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه با توجه به موقعیت مغازه طراحی می شود، این بدین معناست که طراحی دکوراسیون مغازه در مناطق مختلف کاملا متفاوت است، چرا که دکوراسیون داخلی مغازه می بایست متناسب با نیازهای مشتریان همان منطقه صورت پذیرد، در غیر اینصورت ممکن است خیلی از مشتریان با این که جذب طراحی دکور مغازه می شوند اما جسارت ورود به فروشگاه را نداشته باشند.

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پلان، زمینه فعالیت، ویژگیها و محدودیت های فروشگاه مورد نظر در اختیار گروه طراحی دکودات گذاشته می شود. گروه طراحی دکودات با در نظر گرفتن تمامی شرایط (هزینه کم, متراژ مغازه, منطقه مغازه و …) طرح اولیه را با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی طراحی می کند، سپس طرح اولیه در اختیار کارفرما قرار داده می شود و پس از بررسی و تایید, طرح نهایی در اختیار تیم اجرای دکودات قرار می گیرد و مرحله ساخت و اجرای دکور مغازه آغاز می شود.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه