9 نکته طلایی برای طراحی داخلی خانه های کوچک

یک از عمومی ترین مشکل خانه های کوچک طراحی داخلی آنها است، چرا که شما وسایل زیادی دارید و نمی توانید تمامی آنها را در کنار یکدیگر به درستی قرار بدهید تا از فضای خود به نحو احسن استفاده کنید. شما می توانید برای حداقل کردن نیازهای خود از یک مشاور طراح کمک بگیرید.اگر احساس می کنید خودتان می توانید بدون نیاز به مشاور مشکلتان را حل کنید بهتر است چند مقاله در این زمینه مطالعه کنید و در صورتی که مشکل همچنان باقی بود با یک طراح با تجربه مشورت کنید.شما می توانید با چیزهای خیلی کوچک فعالیت خود را آغاز کنید (یک گلدان، تابلو، و …)

  • از رنگ های روشن برای اتاق های کوچک استفاده کنید

رنگ های روشن و ملایم می توانند فضا را دلبازتر و بزرگتر و دلنشین تر کنند. برای اتاق های کوچک از رنگ های ملایم استفاده کنید، و اگر بوی رنگ شما را اذیت می کند از کاغذ دیواری استفاده کنید. برای پرده ها و روتختی ها از رنگهای شاد استفاده کنید و در انتخاب رنگ جسارت داشته باشید.

  • از معجزه آینه استفاده کنید

استفاده از آینه نور را چند برابر می می کند و این در فضاهای کوچک یعنی معجزه. سعی کنید از اجسام دکوراتیو شیشه ای استفاده کنید تا نور در میان آنها بشکند .

  • برای تونع کوسن ها و روکش های پارچه را تغییر دهید

اگر می خواهید این کار را انجام دهید از رنگ های گرم استفاده کنید. آبی، قرمز، سبز و … رنگهای ایده عالی برای فضاهای کوچک هستند.

  • سبد می تواند گزینه خوبی برای ضای شما باشد

وسایل ریز و کوچک را داخل سبد ها بریزید. سبد هه هم زیبا هستند و هم کاربردی.

  • از وسایل قدیمی داخل انبار استفاده کنید

وسایل قدیمی می توانند به فضا هویت بدهند. یک مجسمه قدیمی، یک تابلوی قدیمی و … گزینه های خوبی هستند. این وسایل فضا را تغییر می دهند، خاطره انگیز هستند و می توانند فضا را از حالت تک بعدی مثل سالن های بزرگ متمایز می کنند.

  • گل ها پیشنهاد خوبی هستند

گل ها فضا را زنده می کنند. گل ها در طراحی داخلی اجتناب نا پذیرند. با توجه به نور و میزان رطوبت فضا گل ها را انتخاب کنید. سعی نید گل ها طبیعی باشند . از سایز های مختلف گل استفده کنید.

  • از رنگ های گرم فرار نکنید

چهار چوبها را رنگ کنید، کمد ها را رنگ کنید، از قرنیز با رنگ گرم استفاده کنید.

  • قالیچه های تزئینی تاثیر گذارند

اگر کف خانه سنگ و یا سرامیک است از قالیچه استفاده کنید. رنگ قالیچه ها باید متناسب با رنگ پرده ها و مبلمان باشد

  • نورپردازی را فراموش نکنید

اگر نور زیاد را دوست دارید از لوسترهایی استفاده کنید که تعداد لامپ های بیشتری دارند و اگر به نور ملایم علاقه مند هستید گزینه های بسیار زیادی از لوسترهای دکوراتیو دارید