نکاتی ساده در مورد طراحی داخلی منزل

نکاتی ساده در طراحی داخلی منزل توسط خودتان

اگر نسبت به فضای داخلی منزل خود احساس خوبی ندارید، لازم است با یک طراح خوب مشاوره کنید. حال شما می توانید قبل از مشاوره خود نیز استارت کار را بزنید. مهم اینست که اولین و آخرین قدم در طراحی داخلی استفاده بهینه از فضا و راحتی شما است. در زیر مواردی به آن اشاره شده است که می تواند کمک بسیار مناسبی برای شما باشد.

مد را فراموش کنید

مد ها با فراگیر شدن بازار طراحی داخلی را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اگر توانایی مالی و یا زمانی طراحی مجدد محل خود را ندارید از مد پیروی نکنید. مدها می توانند از نوع طراحی، نوع متریال ها و حتی رنگ های خاصی باشند.

دیوارها محل مناسبی برای دکوراسیون هستند

دیوار های خلی را بپوشانید. در طراحی دکوراسیون اتاق ها از فضای دیوار ها کمک بگیرید. از آینه، قاب عکس، آویز و … می توانید بر روی دیوار ها استفاده کنید.

برای گرمای فضا از قالیچه استفاده کنید

شما می توانید از قالیچه برای گرما بخشیدن به فضا استفاده کنید. از قالیچه برای پوشاندن سنگ و سرامیک می توانید استفاده کنید.

در چیدمان نظم را رعایت کنید

چیدمان صحیح در فضای داخلی حس آرامش را به افراد می دهد. محل های عبور افراد را در چیدمان در نظر بگیرید. حذف وسایل اضافی کمک موثری برای چیدمان مناسب به شمار می رود.

از نور پردازی غافل نشوید

نور پردازی تاثیر خاصی بر روی طراحی داخلی دارد. میزان نور بستگی به سلیقه افراد دارد. برخی کم نور و برخی پر نور می پسندند. با استفاده از نورپردازی می توانید فضاها را از یکدیگر تفکیک کنید.

پرده ها را تغییر دهید

شما می توانید با طراحی و نصب یک کتابخانه فضای نشمین خود را به کلی تغیر دهید. از شمع ها در تغییر دکوراسیون خود استفاده کنید. استفاده از مجسمه ها در سبک های مختلف می تواند تاثیری خوبی بر روی دکوراسیون شما داشته باشد. استفاده از قاب عکس هم گزینه خوبی خواهد بود.

از پرده ها غافل نشوید

پرده ها جلوه خاصی به فضای داخلی می دهند. می توان با استفاده از پرده ها نور ورودی را کنترل نمود. پرده ها گزینه خوبی برای ایجاد ارتباط هارمونیک بین اجزای خانه را دارند.

منبع: شرکت طراحی داخلی دکودات