STAND BUILDING

EXHIBITION
WE HAVE A
UNIQUE IDEA
IN CREATING SPACE!

طراحی و اجرای انواع غرفه نمایشگاهی

در طراحی غرفه نمایشگاهی نکات بسیار مهمی وجود دارد که طرح یک غرفه را از دیگری متمایز می کند. در حجم انبوه غرفه های نمایشگاهی آن دسته زیباتر و کاربردی تر خواهند بود که بر اساس نیاز مخاطبان طراحی شوند. طراحی غرفه نمایشگاهی می بایست با توجه به پلان غرفه، زمینه فعالیت شرکت، فرهنگ مشتریان، نوع و تعداد محصولات و عوامل مهم دیگری طراحی شود که راحتی مخاطبان در آن بسیار حائز اهمیت است. در واقع تمامی این هزینه ها صرفا بر مبنای پیشبرد برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی شرکت ها استوار شده است و در اصل تمامی مراحل طراحی باید با هدف جلب، راحتی و تثبیت برند در ذهن مخاطبان در میان انبوه غرفه های دیگر صورت پذیرد. خدمات طراحی نمایشگاهی دکودات رایگان می باشد و شما می توانید با تماس با بخش بازاریابی پلان مورد نظرتان را ارسال کرده و طرح اولیه را دریافت نمائید.

نمایشگاه محلی است که صاحبان کالا و خدمات، مشتریان بالفعل، مشتریان بالقوه و شرکت های رقیب، همه و همه در یک محل مشخص کنار یکدیگر قرار می گیرند و هر کدام سعی بر پیشبرد برنامه های خود از این موقعیت بدست آمده به بهترین نحو هستند. برخی از شرکت ها به منظور برندینگ (Branding and Awareness) و برخی دیگر برای افزایش فروش محصولات (Promotion) در نمایشگاه ها شرکت می کنند.

از نظر ساخت، دو نوع غرفه نمایشگاهی وجود دارد؛ غرفه سازی و غرفه آرایی. غرفه سازی به آن دسته از غرفه ها گفته می شود که در آنها ساخت و ساز صورت گیرد در حالی که در غرفه آرایی ساخت و ساز آنچنانی وجود نخواهد داشت و فقط فضای غرفه را با استفاده از سازه های نمایشگاهی همانند استند، پاپاپ، بنر و ... دکور سازی نمود. نکته مهمی که شرکت ها باید قبل از انجام غرفه آرایی و غرفه سازی به آن توجه داشته باشند، طراحی غرفه نمایشگاهی است.

تولید و اجرای غرفه نمایشگاهی

پس از طراحی نوبت به اجرای غرفه می باشد. در فاز طراحی تمامی جزئیات مشخص می شود. ابعاد و نوع متریال های استفاده شده، میزان نور، تعداد میزهای کانتر، سی آی پی و وی آی پی همه و همه مشخص می شوند. حال نوبت به تولید، تهیه و اجرای آن رسیده است. ما با در اختیار داشتن فضای کارگاهی مناسب، در کمترین زمان تمامی اجزای غرفه را تولید و به محل نمایشگاه جهت نصب ارسال می کنیم.

طراحی غرفه نمایشگاهی

در طراحی غرفه های نمایشگاهی ابتدا بر اساس پلانی که کارفرما در اختیار ما قرار میدهد مرحله طراحی آغاز می شود. ابتدا یک فرم در اختیار شما قرار داده می شود که در آن سئوال های اولیه طراح از شما پرسیده می شود. پس از بررسی پاسخ های شما، استارت کار زده می شود. متراژ ، نوع و تعداد محصولات و خذمات شما، میزان بازدید کننده احتمالی و ... همگی در طراحی غرفه شما نقش خواهند داشت.

مشاوره و برآورد قیمت

در ساخت انواع غرفه های نمایشگاهی ابتدا نیاز به شناخت کامل از محصولات و خدمات شما می باشد. در برخی موارد دلیلی برای ساخت غرفه های گران قیمت نمی باشد و هزینه های مازاد را می توان به راحتی حذف نمود. از آنجایی که این نوع غرفه ها به صورت موقت طراحی و اجرا می شوند ، استفاده از متریال هایی با ماندگاری بالا اصلا به صرفه نمی باشد و هزینه غرفه را یس جهت افزایش می دهد.

STAND BUILDING BY DECODAT!

We simply design and produce any type of shopping at any scale

غرفه سازی نمایشگاه - تولید و نصب

در طراحی غرفه نمایشگاهی تمامی اجزا می بایست یک چیدمان منظم داشته باشند. در برخی موارد محدودیتهای پلان غرفه و در برخی موارد هم نوع محصولات باعث دشواری طراحی می شوند که گروه طراحی دکودات با مشورت و همفکری، سعی بر استفاده بهینه از فضای مورد نظر خواهند نمود. اگر طراحی به درستی صورت پذیرد می تواند هزینه های مازاد در زمان اجرا را تا حدود زیادی کاهش داد.

طراحی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاهی

امروزه طراحی غرفه دیگر منوط به متریالهای گذشته نیست و با ورود جنس ها و ابزارهای نوین اطلاع رسانی دست طراحان بسیار بازتر از قبل می باشد. به عنوان مثال امروزه می توان با استفاده از تجهیزات دیجیتال مدرن، یک غرفه نمایشگاهی به صورت هوشمند طراحی و اجرا نمود. یعنی مخاطبان می توانند به صورت کاملا هوشمند اطلاعات اولیه مورد نیاز خود را از غرفه شما دریافت کنند.

پس از مرحله طراحی نوبت به اجرا و پیاده سازی غرفه طراحی شده است، در واقع پس از تایید طراحی، پلان مورد نظر در اختیار گروه غرفه سازی دکودات قرار می گیرد و مرحله ساخت آغاز می شود.

گروه طراحی و اجرای غرفه نمایشگاهی دکودات با بیش از 12000 متر طراحی غرفه و اجرای بیش از 9000 متر آن، آماده ارائه خدمات حرفه ای خود به شما هستند. شما برای شروع می توانید با بخش بازاریابی دکودات تماس گرفته و اطلاعات لازم را از همکاران ما دریافت نمایید.

طراحی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاهی

پس از اتمام مرحله طراحی غرفه نمایشگاهی، نوبت به ساخت و اجرای غرفه سازی نمایشگاهی است. غرفه سازی برای صاحبان کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر بهترین طرح ها خوب پیاده سازی نشوند، خود می تواند زیانهای اعتباری بالایی به دنبال داشته باشد و منجر به ضرر و زیان مالی نیز شود. غرفه سازی نمایشگاه نیز همانند طراحی دارای اصول متعددی است که سازنده می بایست آنها را رعایت کند.

امروزه غرفه سازی نیز دستخوش تغییرات متعددی از جمله ورود متریالهای جدید شده است. به عنوان مثال در نمایشگاه می توان از کفپوشهای آماده به جای ام دی اف و پارکت استفاده کرد، از تجهیزات جدیدتر نورپردازی بهره برد و قالبهای طراحی را بدون هیچگونه محدودیتی اجرا نمود. از آنجایی که مدت زمان غرفه سازی نمایشگاهی محدود می باشد، شرکت های غرفه ساز می بایست با برنامه ریزی دقیق و حساب شده فرآیند غرفه سازی را آغاز کنند. چرا که هر گونه تاخیر در اجرای غرفه سازی، منجر به عواقب جبران ناپذیری خواهد شد. غرفه سازی باید قبل از شروع مدت زمان تعیین شده در کارگاه غرفه ساز صورت بگیرد، سپس به محل نمایشگاه انتقال داده شده و در آنجا پیاده سازی شود.

البته در برخی موارد نیز فضای نمایشگاهی را با استفاده از سازه های نمایشگاهی تزئین و دکوراسیون می شوند که اصطلاحا به آن غرفه آرایی گفته می شود که می توان این نوع خدمات نمایشگاهی را به صورت اجاره ای نیز تهیه نمود. غرفه آرایی نمایشگاه نیز دارای مزایای خاص خود همانند هزینه کم بابت اجاره و قابلیت حمل و نقل آسان به شهرستان ها است.

در تولید سازه های نمایشگاه، تیم طراح می تواند مسئولیت کنترل کیفیت را بر عهده بگیرد. برای کنترل بهتر فرآیند تولید می توان با استفاده از برنامه های کنترل پروژه در کمترین زمان، مسیر بحرانی غرفه سازی را تعیین نمود و مشکلات احتمالی را پیش بینی نمود.

غرفه سازی
غرفه سازی

ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی

 در ساخت و اجرای غرفه های نمایشگاهی زمان مهمترین محدودیت در تولید آن می باشد. پس از انجام طراحی نوبت به مرحله تولید می باشد که واحد ساخت و تولید دکودات با مدیریت اجزای غرفه و المانهای مورد استفاده ، تولید را آغاز می نماید. استفاده از نورهای مدرن، فضای سبز، گل آرایی و غرفه آرایی از دیگر وظایف واحد غرفه سازی دکودات می باشد.

شما در هر جای ایران می توانید از خدمات طراحی داخلی دکودات استفاده نمایید. 

برای دریافت نمونه های بیشتر با ما تماس بگیرید

ساخت و اجای غرفه های نمایشگاهی

این گونه استند ها همانند اجرای دکوراسیون مغازه می باشند با این تفاوت که محدودیت زمانی آنها بسیار زیاد است و باید در اسرع وقت تمای اجزا تولید و آماده نصب شوند. در اجرای غرفه های نمایشگاهی می بایست نوع خدمات و محصولات را کاملا در نظر گرفت و بر اساس فضای مورد نیاز مراحل طراحی و اجرای آن را انجام داد.

متریالهای به کار برده شده در این نوع استندها از نوع معمولی می باشند، چرا که غالبا نمایشگاه ها برای مدت 4 روز بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرند. 

STAND BUILDING BY
DECODAT!

0
Years of experience
طراحی غرفه نمایشگاهی 99%
ساخت غرفه فروشگاهی 99%
ساخت غرفه های نمایشگاهی 95%

تماس مستقیم: 09126102997